Vishay/Dale RWR80S34R8FRS73
RWR80S34R8FRS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S34R8FRS73
Brief Description
RES 34.8 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S34R8FRS73.pdf
Availability of RWR80S34R8FRS73
QUANTITY
RWR80S34R8FRS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S34R8FRS73
Internal Part NumberEIS-RWR80S34R8FRS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S34R8FRS73
Related LinksRWR80S3, RWR80S34R8FRS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S34R8FRS73 Details Description
Related parts for RWR80S34R8FRS73
RELAY OPTO AC/DC 60V 1.8A 8-SMD datasheet.pdf
LEVEL V ASSY DR .125CL, 20 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 18K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5 OHM 5W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 290MA 1.15 OHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 1228.8MHZ 6-CLCC datasheet.pdf