Vishay/Dale RWR80S3R92FSS70
RWR80S3R92FSS70 picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S3R92FSS70
Brief Description
RES 3.92 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S3R92FSS70.pdf
Availability of RWR80S3R92FSS70
QUANTITY
RWR80S3R92FSS70 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S3R92FSS70
Internal Part NumberEIS-RWR80S3R92FSS70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S3R92FSS70
Related LinksRWR80S3, RWR80S3R92FSS70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S3R92FSS70 Details Description
Related parts for RWR80S3R92FSS70
CONN HDR BRKWAY .100 74POS VERT datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 500V X7R 1210 datasheet.pdf
CAP CER 1100PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
SWITCH SAFETY DOOR 2NC datasheet.pdf
SENSOR VACUUM GAUGE +-15 PSI datasheet.pdf
CAP CER 300PF 14KV R85 DISK datasheet.pdf
NON PLUG-INSIDE ROTARY DPDT datasheet.pdf
RES SMD 69.8K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf