Vishay/Dale RWR80S4220FSRSL
RWR80S4220FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S4220FSRSL
Brief Description
RES 422 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S4220FSRSL.pdf
Availability of RWR80S4220FSRSL
QUANTITY
RWR80S4220FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S4220FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S4220FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S4220FSRSL
Related LinksRWR80S4, RWR80S4220FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S4220FSRSL Details Description
Related parts for RWR80S4220FSRSL
CAP CER 100PF 100V N750 RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 50VC SMB datasheet.pdf
CONN HEADR 68POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
IC CTRLR HOT SWAP 2.5-18V 10MSOP datasheet.pdf
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS datasheet.pdf
RES 68 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 0.3W 1% RADIAL datasheet.pdf