Vishay/Dale RWR80S4300BRBSL
RWR80S4300BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S4300BRBSL
Brief Description
RES 430 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S4300BRBSL.pdf
Availability of RWR80S4300BRBSL
QUANTITY
RWR80S4300BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S4300BRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S4300BRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)430
Tolerance±0.1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S4300BRBSL
Related LinksRWR80S4, RWR80S4300BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S4300BRBSL Details Description
Related parts for RWR80S4300BRBSL
CARDEDGE 36POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
SWITCH UNIT REC 3POS MOM RIGHT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ16 17 OLIV datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 400MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 63.4 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
OSC XO 17.2MHZ CMOS, TTL SMD datasheet.pdf