Vishay/Dale RWR80S4640FPBSL
RWR80S4640FPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S4640FPBSL
Brief Description
RES 464 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S4640FPBSL.pdf
Availability of RWR80S4640FPBSL
QUANTITY
RWR80S4640FPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S4640FPBSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S4640FPBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)464
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S4640FPBSL
Related LinksRWR80S4, RWR80S4640FPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S4640FPBSL Details Description
Related parts for RWR80S4640FPBSL
DIODE MODULE 800V 250A MAGNAPAK datasheet.pdf
CONN HEADER 33POS .100 R/A SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET .8MM 40POS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 454MA 900 MOHM datasheet.pdf
MC 1 5/13-ST-3 5-LR datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 0.1A SOT723 datasheet.pdf
140V, SOT23, PNP medium power transistor IC datasheet.pdf