Vishay/Dale RWR80S4700BRB12
RWR80S4700BRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S4700BRB12
Brief Description
RES 470 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S4700BRB12.pdf
Availability of RWR80S4700BRB12
QUANTITY
RWR80S4700BRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S4700BRB12
Internal Part NumberEIS-RWR80S4700BRB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)470
Tolerance±0.1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S4700BRB12
Related LinksRWR80S4, RWR80S4700BRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S4700BRB12 Details Description
Related parts for RWR80S4700BRB12
CONN HEADER .100 DUAL R/A 64POS datasheet.pdf
IC MOSFET DVR HI-SIDE TRPL 8SOIC datasheet.pdf
IC DRVR QUAD LVDS 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS 11ROW VERT AU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS PIN datasheet.pdf
VARISTOR 23V 2KA DISC 20MM datasheet.pdf
M12 TO M12 CONNECTOR 26 AWG datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf