Vishay/Dale RWR80S64R9BSRSL
RWR80S64R9BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S64R9BSRSL
Brief Description
RES 64.9 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S64R9BSRSL.pdf
Availability of RWR80S64R9BSRSL
QUANTITY
RWR80S64R9BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S64R9BSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S64R9BSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S64R9BSRSL
Related LinksRWR80S6, RWR80S64R9BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S64R9BSRSL Details Description
Related parts for RWR80S64R9BSRSL
IC AMP AUDIO PWR 3W MONO AB 8DIP datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY DPDT 240VAC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP MICA 1300PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 20-34V 3.5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf