Vishay/Dale RWR80S64R9DRRSL
RWR80S64R9DRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S64R9DRRSL
Brief Description
RES 64.9 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S64R9DRRSL.pdf
Availability of RWR80S64R9DRRSL
QUANTITY
RWR80S64R9DRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S64R9DRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S64R9DRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±0.5%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S64R9DRRSL
Related LinksRWR80S6, RWR80S64R9DRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S64R9DRRSL Details Description
Related parts for RWR80S64R9DRRSL
RES SMD 160 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 6.3V 20% 1411 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 128LQFP datasheet.pdf
CONNECTOR HOOD WITH CABLE datasheet.pdf
LED 2MM PRISM O SMP STR HYS LENS datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CABLE ASSY 316 NM MMCXP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf