Vishay/Dale RWR80S6650FSRSL
RWR80S6650FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S6650FSRSL
Brief Description
RES 665 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S6650FSRSL.pdf
Availability of RWR80S6650FSRSL
QUANTITY
RWR80S6650FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S6650FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S6650FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S6650FSRSL
Related LinksRWR80S6, RWR80S6650FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S6650FSRSL Details Description
Related parts for RWR80S6650FSRSL
FUSE GLASS 2A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV 10MA 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 12M OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CAP CER 36PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW UMT3F datasheet.pdf
RES 2M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 6PIN SLD CUP datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 2% 50VDC 1913 datasheet.pdf