Vishay/Dale RWR80S78R7FSBSL
RWR80S78R7FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S78R7FSBSL
Brief Description
RES 78.7 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S78R7FSBSL.pdf
Availability of RWR80S78R7FSBSL
QUANTITY
RWR80S78R7FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S78R7FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S78R7FSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)78.7
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S78R7FSBSL
Related LinksRWR80S7, RWR80S78R7FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S78R7FSBSL Details Description
Related parts for RWR80S78R7FSBSL
RES ARRAY 7 RES 820 OHM 14SOIC datasheet.pdf
L37-3 SHEET 320X320X3MM W/ADH datasheet.pdf
RES 221K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 511 OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
Connector Header 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CLAMP METER 600V 300A 1" JAW datasheet.pdf