Vishay/Dale RWR80S9310FSBSL
RWR80S9310FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S9310FSBSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 931 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S9310FSBSL.pdf
Availability of RWR80S9310FSBSL
QUANTITY
RWR80S9310FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S9310FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S9310FSBSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)931
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S9310FSBSL
Related LinksRWR80S9, RWR80S9310FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S9310FSBSL Details Description
Related parts for RWR80S9310FSBSL
CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 806K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
ENCODER LINE DRIVER 3CH 3/16" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT TRIM KIT 48" X 66" datasheet.pdf
LED PANEL SNAP-IN GRN 565NM DIFF datasheet.pdf
OSC XO 148.5MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
FUSE 400MA 250/277V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 2KV RADIAL datasheet.pdf