Vishay/Dale RWR80S93R1FSB12
RWR80S93R1FSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S93R1FSB12
Brief Description
RES 93.1 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S93R1FSB12.pdf
Availability of RWR80S93R1FSB12
QUANTITY
RWR80S93R1FSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S93R1FSB12
Internal Part NumberEIS-RWR80S93R1FSB12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)93.1
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S93R1FSB12
Related LinksRWR80S9, RWR80S93R1FSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S93R1FSB12 Details Description
Related parts for RWR80S93R1FSB12
RELAY SSR SCR 35A 280V PNL MNT datasheet.pdf
SHIELD BAG 18X11" MTLOUT 100PK datasheet.pdf
BATT NIMH 1.2V 4/3FA W/TAB datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 54POS datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
IC FPGA 300 I/O 900BGA datasheet.pdf
RES SMD 0.03 OHM 0.5% 2W 3637 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
IC REG BUCK BST ADJ 1.5A 16MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf