Vishay/Dale RWR80SR322FPB12
RWR80SR322FPB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR80SR322FPB12
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 0.322 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80SR322FPB12.pdf
Availability of RWR80SR322FPB12
QUANTITY
RWR80SR322FPB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80SR322FPB12
Internal Part NumberEIS-RWR80SR322FPB12
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.322
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±650ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80SR322FPB12
Related LinksRWR80SR, RWR80SR322FPB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80SR322FPB12 Details Description
Related parts for RWR80SR322FPB12
IDC CABLE - MPD40K/MC40G/MPD40K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP MICA 68PF 5% 100V 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CABLE USB SERIAL 3.3V WIRE 50MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
DISPLAY 590NM YLW 3DIG 0.56" TH datasheet.pdf