Vishay/Dale RWR80SR332FRBSL
RWR80SR332FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80SR332FRBSL
Brief Description
RES 0.332 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80SR332FRBSL.pdf
Availability of RWR80SR332FRBSL
QUANTITY
RWR80SR332FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80SR332FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR80SR332FRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.332
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±650ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80SR332FRBSL
Related LinksRWR80SR, RWR80SR332FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80SR332FRBSL Details Description
Related parts for RWR80SR332FRBSL
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 18V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 55A TO-252 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPSTX2 0.05A 12V datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/2.2V 0.15A 5SOT datasheet.pdf
OSC MEMS CONFIGURABLE OUTPUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CRIMPING DIE SPL-0418-E1 datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 1.82A 119 MOHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A 8SOIC datasheet.pdf