Vishay/Dale RWR81N1130BRBSL
RWR81N1130BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N1130BRBSL
Brief Description
RES 113 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N1130BRBSL.pdf
Availability of RWR81N1130BRBSL
QUANTITY
RWR81N1130BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N1130BRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N1130BRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)113
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N1130BRBSL
Related LinksRWR81N1, RWR81N1130BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N1130BRBSL Details Description
Related parts for RWR81N1130BRBSL
RES SMD 3.74K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 53.6KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 5% 100VDC 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SPI/SRL TSOT-23-8 datasheet.pdf
OSC MEMS 32.35MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 657 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Header 24 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
OSC MEMS CONFIGURABLE OUTPUT datasheet.pdf
FLASH SD CARD 8GB datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 9A HOLD datasheet.pdf