Vishay/Dale RWR81N1320BRBSL
RWR81N1320BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N1320BRBSL
Brief Description
RES 132 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N1320BRBSL.pdf
Availability of RWR81N1320BRBSL
QUANTITY
RWR81N1320BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N1320BRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N1320BRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)132
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N1320BRBSL
Related LinksRWR81N1, RWR81N1320BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N1320BRBSL Details Description
Related parts for RWR81N1320BRBSL
RES SMD 150K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER R/A SMD 3POS ZE datasheet.pdf
CUTTER SIDE OVAL SEM-FLSH 4.5" datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD9129 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
RJI 22/7 2XIP20MULTIPCRANCROSP datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
RES SMD 26.1K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CRYSTAL 18.4320 MHZ 16.0PF SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf