Vishay/Dale RWR81N1330FSRSL
RWR81N1330FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N1330FSRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 133 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N1330FSRSL.pdf
Availability of RWR81N1330FSRSL
QUANTITY
RWR81N1330FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N1330FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N1330FSRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N1330FSRSL
Related LinksRWR81N1, RWR81N1330FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N1330FSRSL Details Description
Related parts for RWR81N1330FSRSL
CONN FFC FPC VERT 20POS 1MM SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS/NEG 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC ASYNCH 2048X9 25NS 32-PLCC datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 16V Y5V 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 0.22A SOT363 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf