Vishay/Dale RWR81N13R0FRS70
RWR81N13R0FRS70 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N13R0FRS70
Brief Description
RES 13 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N13R0FRS70.pdf
Availability of RWR81N13R0FRS70
QUANTITY
RWR81N13R0FRS70 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N13R0FRS70
Internal Part NumberEIS-RWR81N13R0FRS70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N13R0FRS70
Related LinksRWR81N1, RWR81N13R0FRS70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N13R0FRS70 Details Description
Related parts for RWR81N13R0FRS70
IRDA MODULE 115.2KBPS 8SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
FUSE 500A 690V 1FU/115 AR UC datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
RES 9.45K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf