Vishay/Dale RWR81N19R1FSRSL
RWR81N19R1FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N19R1FSRSL
Brief Description
RES 19.1 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N19R1FSRSL.pdf
Availability of RWR81N19R1FSRSL
QUANTITY
RWR81N19R1FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N19R1FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N19R1FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N19R1FSRSL
Related LinksRWR81N1, RWR81N19R1FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N19R1FSRSL Details Description
Related parts for RWR81N19R1FSRSL
IC REG LDO 12V 5A DDPAK datasheet.pdf
RES SMD 3.65 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 48SSOP datasheet.pdf
MICRO 9POS PIN 18" datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 271 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IDC BOX HEADER .100" 24POS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
Connector Socket 27 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 28POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf