Vishay/Dale RWR81N1R47FRRSL
RWR81N1R47FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N1R47FRRSL
Brief Description
RES 1.47 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N1R47FRRSL.pdf
Availability of RWR81N1R47FRRSL
QUANTITY
RWR81N1R47FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N1R47FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N1R47FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.47
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N1R47FRRSL
Related LinksRWR81N1, RWR81N1R47FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N1R47FRRSL Details Description
Related parts for RWR81N1R47FRRSL
FIXED IND 1MH 610MA 1.66 OHM SMD datasheet.pdf
RES 250 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 64.3VC DO15 datasheet.pdf
TEST LEAD SET datasheet.pdf
IC LASER MOUSE VSCEL datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 42A DPAK datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
IC FPGA 195 I/O 400VFBGA datasheet.pdf
NETWORK CABLE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 16A 30V datasheet.pdf