Vishay/Dale RWR81N22R1BRB12
RWR81N22R1BRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N22R1BRB12
Brief Description
RES 22.1 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N22R1BRB12.pdf
Availability of RWR81N22R1BRB12
QUANTITY
RWR81N22R1BRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N22R1BRB12
Internal Part NumberEIS-RWR81N22R1BRB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22.1
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N22R1BRB12
Related LinksRWR81N2, RWR81N22R1BRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N22R1BRB12 Details Description
Related parts for RWR81N22R1BRB12
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 400MHZ 8SO datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC SERIAL-PARALLEL INTRF 20-DIP datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
802.11B/G 1PORT ELECT BOARD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
Connector Header 14 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf