Vishay/Dale RWR81N22R9BRRSL
RWR81N22R9BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N22R9BRRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 22.9 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N22R9BRRSL.pdf
Availability of RWR81N22R9BRRSL
QUANTITY
RWR81N22R9BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N22R9BRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N22R9BRRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N22R9BRRSL
Related LinksRWR81N2, RWR81N22R9BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N22R9BRRSL Details Description
Related parts for RWR81N22R9BRRSL
RELAY RF DPDT 1A 9V datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SAMPL SHTDWN 24SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI M12-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 332K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 22 OHM 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf