Vishay/Dale RWR81N23R2FRS70
RWR81N23R2FRS70 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N23R2FRS70
Brief Description
RES 23.2 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N23R2FRS70.pdf
Availability of RWR81N23R2FRS70
QUANTITY
RWR81N23R2FRS70 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N23R2FRS70
Internal Part NumberEIS-RWR81N23R2FRS70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.2
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N23R2FRS70
Related LinksRWR81N2, RWR81N23R2FRS70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N23R2FRS70 Details Description
Related parts for RWR81N23R2FRS70
IC OPAMP VFB 200MHZ SOT23-5 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 3.81MM 4POS PCB datasheet.pdf
IDC CABLE - CKR50S/AE50M/CKR50S datasheet.pdf
Connector Receptacle 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.25A 30V datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.5A 8HTSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf