Vishay/Dale RWR81N24R9FSB12
RWR81N24R9FSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N24R9FSB12
Brief Description
RES 24.9 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N24R9FSB12.pdf
Availability of RWR81N24R9FSB12
QUANTITY
RWR81N24R9FSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N24R9FSB12
Internal Part NumberEIS-RWR81N24R9FSB12
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)24.9
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N24R9FSB12
Related LinksRWR81N2, RWR81N24R9FSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N24R9FSB12 Details Description
Related parts for RWR81N24R9FSB12
LED GREEN DIFFUSED 1206 SMD datasheet.pdf
IC 10-BIT QUAD SER DAC 16-TSSOP datasheet.pdf
BUZZER 2.40KHZ 3-7V EXT DRV SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
2M T-BEAM D/ON NPN datasheet.pdf
DIP CABLE 4POS datasheet.pdf
RES SMD 5.7735K OHM 1/5W 1506 datasheet.pdf
RES 5K OHM .3W .05% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf