Vishay/Dale RWR81N2R32FSBSL
RWR81N2R32FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N2R32FSBSL
Brief Description
RES 2.32 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N2R32FSBSL.pdf
Availability of RWR81N2R32FSBSL
QUANTITY
RWR81N2R32FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N2R32FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N2R32FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.32
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N2R32FSBSL
Related LinksRWR81N2, RWR81N2R32FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N2R32FSBSL Details Description
Related parts for RWR81N2R32FSBSL
CAP FILM 0.015UF 5% 50VDC 1210 datasheet.pdf
IC A/D CONV 2CH 16BIT 10-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 16.1MM RND 9.26MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 159.375MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 8.1 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT datasheet.pdf
DIODE ULT FAST 60A TO-247 datasheet.pdf