Vishay/Dale RWR81N30R1FRB12
RWR81N30R1FRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N30R1FRB12
Brief Description
RES 30.1 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N30R1FRB12.pdf
Availability of RWR81N30R1FRB12
QUANTITY
RWR81N30R1FRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N30R1FRB12
Internal Part NumberEIS-RWR81N30R1FRB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.1
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N30R1FRB12
Related LinksRWR81N3, RWR81N30R1FRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N30R1FRB12 Details Description
Related parts for RWR81N30R1FRB12
FITTING BRKT INSIDE CORNER OFWHT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 2M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 904 I/O 1704BGA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP10T datasheet.pdf
QUICKIE datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 203 TYP datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf