Vishay/Dale RWR81N3320FSS73
RWR81N3320FSS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N3320FSS73
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 332 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N3320FSS73.pdf
Availability of RWR81N3320FSS73
QUANTITY
RWR81N3320FSS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N3320FSS73
Internal Part NumberEIS-RWR81N3320FSS73
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N3320FSS73
Related LinksRWR81N3, RWR81N3320FSS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N3320FSS73 Details Description
Related parts for RWR81N3320FSS73
IC COMPARATOR QUAD R-R HS 14SOIC datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC DECODER 3 TO 8 LINE 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 330 OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 692MA 440 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 20% 2910 datasheet.pdf
RES 29K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ENCLOSURE NEMA 4/IP 66 XBEE ADPT datasheet.pdf
5.08MM EUROBLOCK PC VERT GRN 11A datasheet.pdf