Vishay/Dale RWR81N33R2FSS70
RWR81N33R2FSS70 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N33R2FSS70
Brief Description
RES 33.2 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N33R2FSS70.pdf
Availability of RWR81N33R2FSS70
QUANTITY
RWR81N33R2FSS70 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N33R2FSS70
Internal Part NumberEIS-RWR81N33R2FSS70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N33R2FSS70
Related LinksRWR81N3, RWR81N33R2FSS70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N33R2FSS70 Details Description
Related parts for RWR81N33R2FSS70
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
IC SW OVERVOLT PROT 6-TDFN datasheet.pdf
IC DIFF DRVR/RCVR LV DUAL 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS INLINE PIN datasheet.pdf
22+22 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 5W SMBG datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf