Vishay/Dale RWR81N3480FRB12
RWR81N3480FRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N3480FRB12
Brief Description
RES 348 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N3480FRB12.pdf
Availability of RWR81N3480FRB12
QUANTITY
RWR81N3480FRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N3480FRB12
Internal Part NumberEIS-RWR81N3480FRB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)348
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N3480FRB12
Related LinksRWR81N3, RWR81N3480FRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N3480FRB12 Details Description
Related parts for RWR81N3480FRB12
CONN RING 16-22 AWG #1/2 SOLIS datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 5% 50W D2PAK datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V/1.8V 0.15A 8USMD datasheet.pdf
RES 787K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES 2.25 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 1W DO204AL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 36V 302W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 15A TO-220AB datasheet.pdf