Vishay/Dale RWR81N34R0BRRSL
RWR81N34R0BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N34R0BRRSL
Brief Description
RES 34 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N34R0BRRSL.pdf
Availability of RWR81N34R0BRRSL
QUANTITY
RWR81N34R0BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N34R0BRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N34R0BRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N34R0BRRSL
Related LinksRWR81N3, RWR81N34R0BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N34R0BRRSL Details Description
Related parts for RWR81N34R0BRRSL
DELTA CONN 14 POS SOCK BAIL LOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 500K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf