Vishay/Dale RWR81N3520DRBSL
RWR81N3520DRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N3520DRBSL
Brief Description
RES 352 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N3520DRBSL.pdf
Availability of RWR81N3520DRBSL
QUANTITY
RWR81N3520DRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N3520DRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N3520DRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)352
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N3520DRBSL
Related LinksRWR81N3, RWR81N3520DRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N3520DRBSL Details Description
Related parts for RWR81N3520DRBSL
PRESSURE SENSOR N PKG datasheet.pdf
JUMPER-H9991TR/1852YL/H9991TR 5" datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 150 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CBS LOCKING NYLON 1" datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 15POS 2.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 20% 2000VDC datasheet.pdf