Vishay/Dale RWR81N36R5FRRSL
RWR81N36R5FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N36R5FRRSL
Brief Description
RES 36.5 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N36R5FRRSL.pdf
Availability of RWR81N36R5FRRSL
QUANTITY
RWR81N36R5FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N36R5FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N36R5FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36.5
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N36R5FRRSL
Related LinksRWR81N3, RWR81N36R5FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N36R5FRRSL Details Description
Related parts for RWR81N36R5FRRSL
IC MCU 8BIT ROMLESS 68PLCC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 71A D2PAK datasheet.pdf
CONN PLUG STEREO 3.5MM HD datasheet.pdf
IC FPGA 586 I/O 1156BGA datasheet.pdf
HOOK-UP 12AWG GRN/YEL 2000' datasheet.pdf
BLZP 5.08/12/270F SN BK BX datasheet.pdf
FIXED IND 6.8MH 61MA 45 OHM TH datasheet.pdf
CONN RECEPT 31POS 1MM SMD TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf