Vishay/Dale RWR81N3920FSS73
RWR81N3920FSS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N3920FSS73
Brief Description
RES 392 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N3920FSS73.pdf
Availability of RWR81N3920FSS73
QUANTITY
RWR81N3920FSS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N3920FSS73
Internal Part NumberEIS-RWR81N3920FSS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N3920FSS73
Related LinksRWR81N3, RWR81N3920FSS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N3920FSS73 Details Description
Related parts for RWR81N3920FSS73
CONN HEADER .100 DUAL R/A 22POS datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.5W MONO 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 700MHZ 8UMAX datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLCK R/A 10POS 5MM PCB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS PIN datasheet.pdf
CABLE CONN 3POLE datasheet.pdf
CONN JUMPER AMC PLUG-PLUG 400MM datasheet.pdf