Vishay/Dale RWR81N4220FSS70
RWR81N4220FSS70 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N4220FSS70
Brief Description
RES 422 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N4220FSS70.pdf
Availability of RWR81N4220FSS70
QUANTITY
RWR81N4220FSS70 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N4220FSS70
Internal Part NumberEIS-RWR81N4220FSS70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N4220FSS70
Related LinksRWR81N4, RWR81N4220FSS70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N4220FSS70 Details Description
Related parts for RWR81N4220FSS70
IC DAC QUAD CALBRTD 12BIT 16-DIP datasheet.pdf
CAP CER 27PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 6POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 300MW SOT23 datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf