Vishay/Dale RWR81N46R4FSBSL
RWR81N46R4FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N46R4FSBSL
Brief Description
RES 46.4 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N46R4FSBSL.pdf
Availability of RWR81N46R4FSBSL
QUANTITY
RWR81N46R4FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N46R4FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N46R4FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)46.4
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N46R4FSBSL
Related LinksRWR81N4, RWR81N46R4FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N46R4FSBSL Details Description
Related parts for RWR81N46R4FSBSL
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 5.6K OHM 5% AXL datasheet.pdf
RES SMD 143K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
IC FPGA 113 I/O 144TQFP datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-4272-D datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A DO215AA datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V LVDS 25PPM 5X7MM datasheet.pdf