Vishay/Dale RWR81N4R99BRBSL
RWR81N4R99BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N4R99BRBSL
Brief Description
RES 4.99 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N4R99BRBSL.pdf
Availability of RWR81N4R99BRBSL
QUANTITY
RWR81N4R99BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N4R99BRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N4R99BRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.99
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N4R99BRBSL
Related LinksRWR81N4, RWR81N4R99BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N4R99BRBSL Details Description
Related parts for RWR81N4R99BRBSL
VOLT DETECT IC N-CH OD 3.0V TO92 datasheet.pdf
RES SMD 10.2KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT PINS datasheet.pdf
IC GPS BASED TIMING MOD (OCXO) datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 5% 1W 1218 datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
Connector Socket 21 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf