Vishay/Dale RWR81N63R4FRRSL
RWR81N63R4FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N63R4FRRSL
Brief Description
RES 63.4 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N63R4FRRSL.pdf
Availability of RWR81N63R4FRRSL
QUANTITY
RWR81N63R4FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N63R4FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N63R4FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N63R4FRRSL
Related LinksRWR81N6, RWR81N63R4FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N63R4FRRSL Details Description
Related parts for RWR81N63R4FRRSL
FILTER LINE 7MH 5A VERTICAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IP CORE VITERBI DECODER ECP2 datasheet.pdf
LED ASSY PNL 3MM SUP RED DIFF datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.55 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 22COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
Connector Socket 46 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
INFRARED & ULTRASONIC CEILING SE datasheet.pdf
500 TB SPR PLU W/LATCH datasheet.pdf
CAP CER 360PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf