Vishay/Dale RWR81N6R19BRBSL
RWR81N6R19BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N6R19BRBSL
Brief Description
RES 6.19 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N6R19BRBSL.pdf
Availability of RWR81N6R19BRBSL
QUANTITY
RWR81N6R19BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N6R19BRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N6R19BRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.19
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N6R19BRBSL
Related LinksRWR81N6, RWR81N6R19BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N6R19BRBSL Details Description
Related parts for RWR81N6R19BRBSL
CONN HOUSNG 18POS .100 POL W/STR datasheet.pdf
CONN HEADER 175POS VERT 2MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10KHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
RES 39K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
WIRE STOP datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER PSIA datasheet.pdf
MPAC8RSTPFHDR CNRTYPD LF datasheet.pdf
LED ASSY 0.500" 5MM RD WATER CLR datasheet.pdf