Vishay/Dale RWR81NR100FSB12
RWR81NR100FSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81NR100FSB12
Brief Description
RES 0.1 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81NR100FSB12.pdf
Availability of RWR81NR100FSB12
QUANTITY
RWR81NR100FSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81NR100FSB12
Internal Part NumberEIS-RWR81NR100FSB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.1
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±650ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81NR100FSB12
Related LinksRWR81NR, RWR81NR100FSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81NR100FSB12 Details Description
Related parts for RWR81NR100FSB12
CONN HEADER 17POS .100 SGL SMD datasheet.pdf
CABLE D-SUB-HMM09H/AE09G/HFM09H datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS485/RS422 3V 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.6A SOT89-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC VREG MULTIFUNC AUTO MULTIWATT datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 5VIN 15VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC 8CH ANALOG SWITCH 48LQFP datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 5.1UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf