Vishay/Dale RWR81NR210FSBSL
RWR81NR210FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81NR210FSBSL
Brief Description
RES 0.21 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81NR210FSBSL.pdf
Availability of RWR81NR210FSBSL
QUANTITY
RWR81NR210FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81NR210FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81NR210FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.21
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±650ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81NR210FSBSL
Related LinksRWR81NR, RWR81NR210FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81NR210FSBSL Details Description
Related parts for RWR81NR210FSBSL
SPARE TOOLING FOR JST APPLICATOR datasheet.pdf
CAP CER 200PF 300V 1111 datasheet.pdf
IC ADC 24-BIT SER PROGBL 28-SSOP datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 150V 3W DO204AL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN RECEPT SMT datasheet.pdf
PVC HEAT SHRINK 2" CLEAR 100' datasheet.pdf