Vishay/Dale RWR81NR680FSRSL
RWR81NR680FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81NR680FSRSL
Brief Description
RES 0.68 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81NR680FSRSL.pdf
Availability of RWR81NR680FSRSL
QUANTITY
RWR81NR680FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81NR680FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81NR680FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.68
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±400ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81NR680FSRSL
Related LinksRWR81NR, RWR81NR680FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81NR680FSRSL Details Description
Related parts for RWR81NR680FSRSL
CAP FILM 0.047UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPT SOLDER GP datasheet.pdf
POWER SHELF 4BAY FOR CAR2024 datasheet.pdf
IC SOC W/RF 2.4GHZ LP 40VQFN datasheet.pdf
RES 1K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 5.36M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf