Vishay/Dale RWR81S1050FSB12
RWR81S1050FSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S1050FSB12
Brief Description
RES 105 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S1050FSB12.pdf
Availability of RWR81S1050FSB12
QUANTITY
RWR81S1050FSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S1050FSB12
Internal Part NumberEIS-RWR81S1050FSB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)105
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S1050FSB12
Related LinksRWR81S1, RWR81S1050FSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S1050FSB12 Details Description
Related parts for RWR81S1050FSB12
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
POE SPLITTER 60W 50-57V DESKTOP datasheet.pdf
LAMP NEON PNL MNT 125V GREEN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
RES 4.42 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 96KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
500 TB PLU PLU WF HOOK/B datasheet.pdf
RES ARRAY 12 RES 22 OHM 24DRT datasheet.pdf