Vishay/Dale RWR81S1130FRRSL
RWR81S1130FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S1130FRRSL
Brief Description
RES 113 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S1130FRRSL.pdf
Availability of RWR81S1130FRRSL
QUANTITY
RWR81S1130FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S1130FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S1130FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S1130FRRSL
Related LinksRWR81S1, RWR81S1130FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S1130FRRSL Details Description
Related parts for RWR81S1130FRRSL
CONN HEADR BRKWAY .100 06POS STR datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 16 OLIVE datasheet.pdf
CABLE 5POS M12 PLUG-WIRE 1.5M datasheet.pdf
RES SMD 0.082 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 150PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
1.25MM M VERT 4.5MM 2X10 POS datasheet.pdf
RES SMD 1.58K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf