Vishay/Dale RWR81S12R4BRRSL
RWR81S12R4BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S12R4BRRSL
Brief Description
RES 12.4 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S12R4BRRSL.pdf
Availability of RWR81S12R4BRRSL
QUANTITY
RWR81S12R4BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S12R4BRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S12R4BRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.4
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S12R4BRRSL
Related LinksRWR81S1, RWR81S12R4BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S12R4BRRSL Details Description
Related parts for RWR81S12R4BRRSL
Connector Receptacle 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CAP CER 18PF 1.5KV NP0 1808 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
MLH ALL METAL PRESS SENSE -ATF datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
MINITEK HDR VER POL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HD 38999 73C 73#23 PIN RECP datasheet.pdf
TV 128C 128#22D SKT PLUG datasheet.pdf
AB 3C 3#8 PIN PLUG datasheet.pdf
CONN CABLE 8A datasheet.pdf