Vishay/Dale RWR81S13R3BRS73
RWR81S13R3BRS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S13R3BRS73
Brief Description
RES 13.3 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S13R3BRS73.pdf
Availability of RWR81S13R3BRS73
QUANTITY
RWR81S13R3BRS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S13R3BRS73
Internal Part NumberEIS-RWR81S13R3BRS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S13R3BRS73
Related LinksRWR81S1, RWR81S13R3BRS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S13R3BRS73 Details Description
Related parts for RWR81S13R3BRS73
CONN HEADER .100 DUAL STR 24POS datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC HEX SCHMITT-TRIG INV 14-SOIC datasheet.pdf
CBL 31PS 0.5MM JMPR TYPE A 1.18" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 243 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 46 CKTS LGT 127 datasheet.pdf
RI-30A IDC RS 70 datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
RES SMD 2.43 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf