Vishay/Dale RWR81S14R3FRS73
RWR81S14R3FRS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S14R3FRS73
Brief Description
RES 14.3 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S14R3FRS73.pdf
Availability of RWR81S14R3FRS73
QUANTITY
RWR81S14R3FRS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S14R3FRS73
Internal Part NumberEIS-RWR81S14R3FRS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.3
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S14R3FRS73
Related LinksRWR81S1, RWR81S14R3FRS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S14R3FRS73 Details Description
Related parts for RWR81S14R3FRS73
JUMPER-H1503TR/A2015A/X 2" datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3.9 OHM 0804 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC COMP DUAL 400MV REF TSOT23-6 datasheet.pdf
LABEL IDENTIFICATION TAPE datasheet.pdf
Connector Receptacle 2 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
FUSE BUSS SEMI CONDUCTOR datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf