Vishay/Dale RWR81S14R7FSRSL
RWR81S14R7FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S14R7FSRSL
Brief Description
RES 14.7 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S14R7FSRSL.pdf
Availability of RWR81S14R7FSRSL
QUANTITY
RWR81S14R7FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S14R7FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S14R7FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.7
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S14R7FSRSL
Related LinksRWR81S1, RWR81S14R7FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S14R7FSRSL Details Description
Related parts for RWR81S14R7FSRSL
IC 2.93V SUPPLY MONITOR SOT-23-3 datasheet.pdf
BOARD TERMINAL SGL TURRET 33POS datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
VARISTOR 612V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 24VOUT 25W datasheet.pdf
HD RA TH datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.0V datasheet.pdf
CONN CONTACT datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf