Vishay/Dale RWR81S19R6FMBSL
RWR81S19R6FMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S19R6FMBSL
Brief Description
RES 19.6 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S19R6FMBSL.pdf
Availability of RWR81S19R6FMBSL
QUANTITY
RWR81S19R6FMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S19R6FMBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S19R6FMBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)19.6
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S19R6FMBSL
Related LinksRWR81S1, RWR81S19R6FMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S19R6FMBSL Details Description
Related parts for RWR81S19R6FMBSL
DC/DC CONVERTER 3.3V 23W datasheet.pdf
RES SMD 715K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 500 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 15.6 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE 9COND 18AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3400K 4SMD datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER CLI C 1-6 datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
PLASTIC MAG FOR CMS-P1 PLOTTER datasheet.pdf
MONOCRIMP SUBMIN COAX, F datasheet.pdf
5 MHz.500 MHz 100 dB Demodulating Logarithmic Amplifier with Limiter Output IC datasheet.pdf