Vishay/Dale RWR81S1R30FMB12
RWR81S1R30FMB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S1R30FMB12
Brief Description
RES 1.3 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S1R30FMB12.pdf
Availability of RWR81S1R30FMB12
QUANTITY
RWR81S1R30FMB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S1R30FMB12
Internal Part NumberEIS-RWR81S1R30FMB12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.3
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S1R30FMB12
Related LinksRWR81S1, RWR81S1R30FMB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S1R30FMB12 Details Description
Related parts for RWR81S1R30FMB12
RELAY SSR SPST 10A@530VAC W/OVP datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS AWG26 STRAIGHT datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 4POS datasheet.pdf
RECT BRIDGE 1PH 1400V FO-F-A datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
IC BUFFER DRIVER 3ST DUAL 8XSON datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf