Vishay/Dale RWR81S1R32BRRSL
RWR81S1R32BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S1R32BRRSL
Brief Description
RES 1.32 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S1R32BRRSL.pdf
Availability of RWR81S1R32BRRSL
QUANTITY
RWR81S1R32BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S1R32BRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S1R32BRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.32
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S1R32BRRSL
Related LinksRWR81S1, RWR81S1R32BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S1R32BRRSL Details Description
Related parts for RWR81S1R32BRRSL
IC ADC 10-BIT 105MSPS 3V 32-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 3.23A 54 MOHM datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 12W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 576POS GOLD datasheet.pdf
IC SDRAM 64MBIT 143MHZ 86TSOP datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
LARGE TOOL HOLDER datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 2.5KV RAD datasheet.pdf